Парафія Зіслання Святого Духа                      Довге              Римсько-Католицька церква в Україні            www.dovheparafia.at.uaСубота, 28.01.2023, 14:15

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Це цікаво прочитати | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Любов. Сексуальність. Подружжя

Покликання чоловіка та жінки

Духовні відмінності чоловіка і жінки полягають у різних місіях, які на них покладено. ВОНА є втіленням любові, а ВІН уособлює закон. Їх покликання реалізується у батьківстві і материнстві.

Жіноче лоно було обране для того, щоб виносити і привести на світ нове створіння, тобто з нього бере початок ЛЮДСЬКЕ ЖИТТЯ. Все тендітне і крихітне потребує тепла і поживи, щоб зміцніти і зрости. І саме таку можливість дає дитині жіночий організм. Мікроклімат у лоні має бути найкращим, бо в ньому задатки для подальшого розвитку. А найкращим для зачатого дитя його робить не кількість вітамінів і калорій, а безумовна любов, з якою все це віддається. Не випадково місце, де жінка виношує плід, знаходиться під серцем (…).

І ще задовго до того, як розпочнеться процес виховання, коли дитину навчатимуть сприймати й оцінювати оточуючий світ, вона вчиться відчувати. І саме жінці довіряється чи не найважливіше у суспільстві завдання: оточити любов’ю і ніжністю нове створіння, щоб воно ввійшло у світ відкритим і чуйним до інших. Від матері дитина отримує завдаток любові, який живитиме її все життя. Батько ж подасть новій людині руку і покаже, як йти по життю.

Що маємо на увазі, говорячи: батько – закон. Закон – це те, на що рівняються і чого тримаються. Отже, це правильно. Маля ступає крок і дивиться на батька, щоб почути його схвалення: молодець синку, так тримати! (Однак впавши, побіжить до мами, щоб втішила).

Батьківська підтримка дає дитині почуття значущості, гідності, підтвердження статі і її важливості. І тут спрацьовують ще такі ознаки закону, як стабільність і сила авторитету. Стабільність батьківської любові говорить про те, що вона не залежить від оцінок у школі чи вимитого посуду. Сила батьківського авторитету утверджує і підтримує сина: «Я пишаюсь тобою, ти – справжній чоловік», або: «Ти – жінка і це прекрасно. Я дбатиму про тебе і передам тебе у руки гідному чоловікові, щоб ти була щасливою дружиною і доброю матір’ю».

Невід’ємним елементом закону є відповідальність. Батько, будучи законом і маючи в собі цю рису, вчить відповідальності дітей. Це проявляється в елементах систематичності і послідовності, які вносить чоловік в атмосферу сім’ї та у процес виховання. Таким чином, батько є і захистом, і контролем.

Духовність чоловіка і жінки в їх міжособистих стосунках теж розставляє визначені ролі: ВІН – Христос, ВОНА – Церква. Він робить заклик, вона відповідає. Тобто від нього походить ініціатива, вона в послусі її сприймає, тримає у своєму серці і народжує. Це дуже важливий момент, який підтверджує покликання жінки бути матір’ю не лише у фізичному розумінні. Материнство жінки проявляється якраз у сприйманні чоловічої ініціативи, виношуванні її і народженні, що супроводжується підготовкою, обмірковуванням, часто стражданням, але увінчується радістю – народженням спільного рішення (хвала Господеві, що це не триває так довго, як фізичний розвиток плоду!). це все і становить закон щасливого життя у згоді. Чоловік – раціоналіст, і від нього мають походити ідеї, а завдання жінки – приймати їх своїм серцем. Тут належне віддається жіночій інтуїції, яка підтверджує розумність чоловічого рішення. Але першість все ж таки залишається за чоловіком, так як інтуїція не може похвалитися вагомими аргументами, якими оперує розум. Зрештою, все вищесказане лише підтверджує, що такий порядок речей природний і веде до злагоди й добра обох.

К. МОРОЗОВ, С. ЯРОШЕНКО, Він і вона, Вінниця 2007, с. 79-82.За матеріалами сайту "Шанс на зустріч"  http://shansnazustrich.net


Джерело: http://shansnazustrich.net
Категорія: Любов. Сексуальність. Подружжя | Додав: Dovhe (18.11.2011) | Автор: parafia E
Переглядів: 1440 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Категорії розділу

Різні статті [17] За ЖИТТЯ !!! [4]
Любов. Сексуальність. Подружжя [7] Парафіяльна катехеза [17]
Чернечі ордени та конгрегації [3]
історія, різноманітність сьогодення

ВідеоБлок

Календар

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук