П`ятниця, 29.03.2024, 04:58

Мрія мого серця збулася

Зректися права мати власну родину – і натомість отримати сотні дітей в усьому світі. Сестри-місіонерки ніколи не знають, скільки ще доріг і дарів приготував їм Святий Дух. Сам Дух Божий готував їх до місії, випереджуючи своєю благодаттю

"З юних літ я мріяла бути місіонеркою і постійно з вірою молилася до Господа, що Він одного разу допоможе, щоби ця мрія мого серця збулася", – так згадує нині про розвиток свого покликання сестра Марія Стругарова з Інституту дочок милосердної любові св. Вікентія де Поля (лат. Institutum Puellarum Caritatis S. Vincenti a Paulo, знані як шаритки, сестри милосердя або вікентіанки). 45 років тому бажане почало збуватися – і 10 років с. Марія працює на Закарпатті. Так мрія її серця збулася в Україні.

Сестра Марія Стругарова (у Святому Хрещенні – Анна) народилася 6 серпня 1936 року у словацькому селі Мелчіце в простій побожній родині, де була четвертою дитиною (щоправда, двоє її братів померли маленькими, вижив лише один). Дитинство Анни припало на роки війни, пізніше – на панування комунізму та переслідування Церкви. Попри це, юна дівчина відчувала в серці покликання до монашого життя.

1968 року Анна Стругарова стала сестрою милосердя, прийнявши ім’я Марія. У її випадку вираз "не у вбранні покликання" був повністю виправданий: у підпіллі сестри носили звичайний одяг, вдягти монаше вбрання с. Марія змогла лише за 13 років.

Своє служіння сестра Марія розпочала в м. Осеку (Чехія) в дитячому будинку для психічнохворих дітей. Потім вона 35 років працювала в будинках для старших священиків у чеських містах Сенограби та Стара-Болеслав. До речі, 1960 року Стара-Болеслав був об’єднаний із містом Брандис-над-Лабем – так утворилося місто Брандіс-над-Лабем-Стара-Болеслав, яке є містом-побратимом Дунаївців на Хмельниччині.

1998 року сестра важко захворіла, а після операції настала клінічна смерть. Вона не бачила жодного тунелю, лише почула голос: "Хочу, щоб ти ще працювала в Моєму винограднику!" Це була нова відповідь на постійне сердечне прагнення сестри Марії служити нужденним. І так 19 червня 2003 р. вона розпочала служіння в омріяній місії: настоятелька скерувала сестру Марію на Закарпаття. "Нарешті настав цей довгоочікуваний день, коли я перетнула кордон України", – згадує нині сестра.

Тож с. Марія розпочала активну працю в парафії с. Довгого на Іршавщині, провадячи господарство при будинку сестер та при парафіяльному храмі Зіслання Святого Духа. Саме Він покликав її сюди – і дає сили служити. Глибока й постійна молитва – це те, що й сьогодні дає сестрі сили виконувати важку та виснажливу працю. Молодий дух, невтомне бажання допомогти, активна позиція у житті парафії, ініціативність і небайдужість, чутливість та самовідданість: попри похилий вік і труднощі зі здоров’ям, скромна й покірна с. Марія щодня жертвує себе Богу для добра ближніх. Але не робить цього голосно, лише зі щирою молитвою.

Божий Дух щедро наділив сестру своїми дарами. Ціла парафія та все село вже багато разів пересвідчилися в цьому, пізнавши її безкорисливу любов і ніжність. Кожну справу і вчинок, який особливо потребує зусиль, вона постійно жертвує Господу за тих, кому необхідна духовна допомога. Велике щастя зустріти на своєму життєвому шляху людину, яка залишає в серці глибокий відбиток завдяки своїй відданості Богу.

Дорога сестро! Для всієї довжанської парафії Ви – неоціненний подарунок Бога, яким Він десять років тому поблагословив усіх нас. Дякуємо за Вашу доброту, за щоденну жертву і молитву, за турботу і любов. З нагоди 45‑річчя ваших перших чернечих обітниць прийміть найщиріші вітання. Ми Вас дуже любимо і цінуємо Вашу працю між нами. Нехай Господь поблагословить Вашу місію в Україні й нехай дарує Вам наснагу, терпіння та витривалість у Вашій нелегкій і такій потрібній праці. Ми Вас дуже любимо і щоденно молимося за Вас! Настоятель храму Зіслання Святого Духа о. Адріан Коваль та парафіяни с. Довгого

Віктор ПИЛИП

Категорія: Різні статті | Додав: Dovhe (10.06.2013) | Автор: Dovhe E
Переглядів: 1302 | Коментарі: 5 | Рейтинг: 5.0/2
5 o. Адріан
Господи, благослови нашу сестру Марію !

Богу подяка за Вас сестричко.

3 житель Довгого
Господи, дякую за все добро, яким Ти нас обдарував та особливо дякую Тобі за нашу сестричку Марію.

2 Тетяна
Богу подяка за нашу сестру Марію.

Сестра Марія,
на многая і благая літа Вам !!!